Ve znamení vlastních golů

01.03.2012 11:00

Tonto víkend jsme uhráli výsledkově zatím náš nejmíň úspěšný turnaj. Ve třech zápasech jsme získali pouze čtyři body za výhry, prohru a remízu.

AC Derby – AC Čepo                 4:1 (2:0)

Kaventa (Heřmanský)

Fratrič (Koval)

Heřmanský (Koval)

Smetana

Nakonec se jednalo o nejlehčí zápas toho dne a jediný který jsme dokázali vyhrát. S Porubou jsme předvedli nejkoncentrovanější výkon a od počátku se nám dařilo soupeře přehrávat a do poločasu jsme měli dvougolový náskok. První po akci před bránou, druhý padnul trochu šťastně po střele Marka Heřmanského a následné dvojí teči skončil až za brankovou čárou. Druhý poločas jsme si výsledek hlídali a vedení pojistili při soupeřově power-play, kdy náš brankář přes celé hřiště zvýšil na 4:0. Zápas jsme tak v klidu dotáhli ke třem bodům s výsledkem 4:1.

AC Derby – Panorama         1:2 (0:2)

Janečka (Řepecký)

Tento zápas byl pro nás velmi nešťastný. Soupeř od začátku zvolil vyčkávací taktiku a obranu zhustil až před své pokutové území. Vyrukoval na nás s tvrdší hrou na hranici pravidel, kterou ale bohužel rozhodčí tolerovali a my se celý první poločas nedovedli přizpůsobit. První gól po dvou neodpískaných faulech na naše hráče přišel po rychlém protiútoku, kdy jsme si centr před bránu srazili do vlastní sítě. Do poločasu to byla 2:0 po nedorozumění před naší bránou.

Ve druhém poločase se hrálo v podstatě na jednu bránu, ale brankář držel čisté konto a opravdu skvělými zákroky nás dlouho nepustil na rozdíl jednoho gólu. Snížení na 1-2 po krásné střele Michala Janečky bylo ale jediné co už jsme stihli, při závěrečné hře bez brankáře jsme měli šance, ale uspěšné finální zakončení bylo už nad naše síly. Je to škoda, na Panoramu jsme měli, ale jejich taktika na nás zabrala a nakonec brali tři body. Napadla mě paralela s podobným utkáním s mužstvem Zvěřáku. Byl skoro jako přes kopírák a jsou to jediné dva týmy které nás dokázali porazit. Je třeba se z toho poučit J.

AC Derby – Sokol Poruba  2:2 (2:0)

Rýgl (Řepecký)

Řepecký (Rýgl)

Tohle měl být vrchol sezony, čekal nás dlouhodobý lídr tabulky a my měli mít skvělou příležitost ho porazit a na čele ho vystřídat.

Zápas byl přesným opakem toho předchozího s Panoramou. Jakoby poučení předchozím nezdarem jsme se do soupeře od počátku opřeli. Aktivita od počátku nám přinesla vedení 2-0 do poločasu po skvělých akcích první čtverky. První gól po individuálním uvolnění útočníka Pavla Rýgla na šestce, druhý po krásné akci na jeden dotek tří hráčů a zakončením útočníka Radima Řepeckého.

Tím ale jakoby Sokol ztratil respekt a naopak začal hrát, což jsme asi dvakrát přežili i trochou štěstí. Ve druhém poločase jsme se nažili výsledek jen bránit a po pár chybách se tlak Sokolu nasbíral a my si dali po teči už druhý vlastní gól. Když jsme pak nedokázali využít šance my, tak nás Sokol potrestal a po opět nedůsledném pokrytí hráče, jsme asi z 12 metrů dostali vyrovnávající gól. Do konce zápasu už se nic nestalo a tak jsem se rozešli se Sokolem shodně po bodu.

Závěrem:

Trošku smolná a nešťastná sobota oproti očekávání. Dva vlastní góly (polovina obdržených) a dva pokažené poločasy byli také součástí toho že jsme si místo 6-7 bodů nakonec nasbírali čtyři. S Panoramou jsme prohrávali a zlepšeným druhým poločasem jsme ukázali vůli zápas zvrátit - že to nevyšlo je věc druhá. Zamrzí spíše ztracené vedení 2-0 s Porubou, kterou jsme do hry vrátili zase svými vlastními chybami. Je to škoda, tady mělo být jednoznačně naše vítězství. Ale je třeba se z toho poučit a jít dál, už příští sobotu nás od rána čekají další velmi silní soupeři v čele s vedoucí dvojicí - Vinoboxem a Roubem.