Ubojovali jsme 7 bodů ...

17.01.2011 14:02

Tak máme za sebou odehranou první půlku sezony 2010/2011 Okresního přeboru. Na tomto turnaji jsme bojovali tak trochu i sami se sebou a všechny tři zápasy jsme uhráli spíše bojovností a snahou než předvedeným futsalem … Na druhou stranu všichni naši soupeři se prezentovali pozornou obranou s nepříjemným presingem, který nám obzvláště v tomto období moc nevyhovuje.

V úvodu jsme se utkali s opavskými Žihadly. Hodně nepříjemný soupeř, který po celé utkání napadal naši rozehrávku, což se projevovalo hlavně velmi nepřesnou souhrou v útoku. Dlouho jsme se nedokázali dostat do pořádné šance. Soupeř z několika výpadu hlavně po našich chybách v obraně a po několika povedených střelách z dálky se dočkal odměny v podobě gólu. Poločas jsme prohráli 1:0. Druhé čtyřce se poté povedla kombinace na jejímž konci Radim Řepecký nekompromisně prostřelil z devíti metrů gólmana Žihadel. Po několika šancích na obou stranách nakonec rozhodl gól z penalty (letos naše první), kterou proměnil sám faulovaný hráč David Štverka. Tento výsledek jsme už dokázali ubránit a získali jsme tři body.  

Ve druhém zápase na nás vyrukovala Pajda Zbyslavice s podobnou taktikou (asi viděli jaké s tím máme problémy). I když jsme se v tomto zápase dostali do dvoubrankového vedení, nakonec jsme uhráli remízu 3:3. Je to škoda, tenhle zápas jsme měli dohrát do vítězného konce, bohužel jsme zase doplatili na naše chyby v obraně.

Poslední zápas – Čepo Poruba. Opět podobná taktika, ale tady to soupeř vydržel asi jen 8-10 minut, pak už od napadání upustil a nám tohle vyhovovalo. Bohužel jsme dlouho nedokázali proměnit žádnou z naších šancí a když už jsme do vedení šli, tak jsme nechali soupeře opět vyrovnat. Naštěstí se po jednom přečíslení soupeře konečně trefil parádní ránou z dálky Patrik Tomek a nakonec z toho byl rozhodující vítězný gól.

Turnaj to nebyl lehký, soupeři jsou opravdu pokaždé nepříjemní. Uvidíme jak se nám bude dařit v druhé půlce soutěže. Zatím to lepší ani být nemůže, soutěž vedeme, i když naši dva největší soupeři mají tři zápasy k dobru, tak uvidíme jak o víkendu zahrají i mezi sebou.

AC Derby - Žihadla Opava         2:1

(G: Řepecký, Štverka (P) A: Rýgl)

AC Derby - Pajda Zbyslavice     3:3

(G: Řepecký 2, Štverka A: Smetana 2)

AC Derby - Čepo Poruba          2:1

(G: Tomek 2 A: Smetana, Rýgl)

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.