Těžké zápasy - 7 bodů

09.03.2012 10:35

AC Derby – KFV Roub „B“                 1:1 (1:0)

Řepecký (Koval)

Hned ráno v prvním zápase nás čekal náš letošní tréninkový partner – KFV Roub. Jelikož se navzájem známe z mnoha letošních přáteláků a první vzájemný zápas po velkém boji skončil remízou 1-1, dal se podobný průběh očekávat i v dnešní odvetě. Roub si na turnaj nominoval to nejsilnější co mohl a povolal i několik hráčů z A týmu.Z naší strany byla taktika nastavená na důsledné a pozorné obraně s možností rychlého přechodu do brejku. Tomu odpovídal i průběh zápasu – Roub držel míč, my měli vyložené šance. Kdybychom do poločasu vedli 4-0, nikdo by se nedivil. Proti byli ale hlavně dva hráči … brankář Roubu a náš hráč Tomáš Kaventa (mimochodem na hostování přišel právě z Roubu J). I přes promarněné šance jsme šli do vedení, kdy po pohotovém uvolnění na hranici pokutového území Radim Řepecký brankáři Roubu nedal nejmenší šanci. Dlouhou dobu jsme pak odolávali tlaku soupeře, který ale víc a víc otvíral obranu a my se dostali do řady slibných příležitostí. Bohužel jsme ale po jedné standartní situaci neuhlídali hráče na zadní tyči a inkasovali vyrovnávající gól. Závěr zápasu nabídl ještě dvě obrovské šance. Nejprve hráč Roubu přestřelil minutu před koncem prázdnou bránu ale poslední šanci jsme spálili opět my, kdy po vyšachování obrany zhruba 15 sekund před koncem jsme nedokázali rozhodnout a vybojovat tři body. Nakonec asi spravedlivě došlo k dělbě bodů za remízu 1-1. Myslím že se jednalo o velmi napínavý, kvalitní a férový souboj dvou týmu z čela tabulky.

AC Derby – Vinobox         5:2 (2:1)

Řepecký (Fratrič)

Lindovský (Kaventa)

Lindovský (Koval)

Janečka (Řepecký)

Po aktuálně druhém Roubu nás čekal ještě o stupínek těžší soupeř – lídr Vinobox. V prvním vzájemném zápase jsme Vinobox porazili a i v odvetě to nakonec dopadlo tak, že jsme brali všechny tři body my. Tenhle zápas jsme z hlediska taktiky zvládli téměř dokonale. Nevím jestli to bylo respektem z tohoto soupeře, ale od začátku do konce opravdu zodpovědný výkon bez sebemenšího zaváhání od všech hráčů. Brzy jsme soupeři odskočili do dvoubrankového vedení a tento stav jsme hlídali. Pár minut před koncem poločasu se na chvíli Vinobox dostal do hry, když snížil na 2-1, ale nám se podařilo poměrně bzry zvýšili znovu na rozdíl dvou branek a o zápase bylo rozhodnuto. Tohle je určitě cenné vítězství a jsme jediný tým, který letos Vinoboxu vezme všech 6 bodů !

AC Derby – Sampdoria  4:1 (3:0)

Fratrič

Koval (Kaventa)

Kaventa (Lindovský)

Poslední zápas jsme nastoupili proti poměrně zlomenému soupeři který ve dvou zápasech pře tím prohrál 7:0 a 8:0. Rozhodně jsme ho ale nepodceňovali, protože nás vždy dovedl řádně potrápit. Myslím si, že jsme ale vše zládli s přehledem a to s čím jsme do zápasu šli jsme do posledního splnili. Soupeři jsme v podstatě dovolili jednu šanci, ze které po standartce padnul i jejich jediný gól. Ale to bylo snížení pouze na 3-1, kdy jsme si už utkání hlídali. Když jsme záhy zvýšili na 4-1, tak se už jen utkání dohrávalo a my jsme směřovali k sedmému bodu v tomto turnaji.