Opět jsme uhráli oblíbenou "sedmičku"

24.01.2012 16:27

V neděli jsme se v hale Sareza pokoušeli získat nějaké další body od tabulky. Myslím si, že jsme ani herně a ani výsledkově nezklamali a v konečném součtu jsme si za dvě vítezství a jednu remízu připsali v této sezoně oblíbených 7 bodů při osmi vstřelených a čtyřech obdržených gólech.

AC Derby – Švagři                 4:1 (2:0)

Fratrič (Rýgl)

Řepecký (Koval)

Janečka (Lindovský)

Kaventa

Před zápasem byl soupeř na předposledním místě, ale už jsme se několikrát přesvědčili, že tato soutěž je hodně vyrovnaná a i soupeř ze spodních pater umí zahrát dobré utkání. V tomto zápase soupeř vsadil na pozornou obranu a víceméně tvrdou, ale férovou hru. I když se skóre v prvním poločase mohlo měnit na obou stranách, tak po většinu času vítězila taktika „hlavně neinkasovat“. Pak se ale opět potvrdilo pravidlo – pokud nevíš co s míčem, tak vystřel – a my se mohli po krásné střele Dušana Fratriče z 12 metrů radovat z vedení. To se nám podařilo do konce poločasu navýšit na 2:0, kdy po rychlém brejku a pěkné akci dvou hráčů (Radek Koval, Radim Řepecký) na jednoho. Nutno podotknout, že v posledních sekundách vždy spíše inkasujeme, takže tohle byla taky příjemná změna. V druhém poločase jsme si zápas pohlídali i když pár minut jsme soupeři svou pasivitou skoro zase umožnili vrátit se do zápasu.

AC Derby – D. Benešov         2:2 (1:1)

Řepecký (Kaventa, Koval)

Janečka (Řepecký)

Opět od počátku pozorný přístup od obou týmy. Většina akcí končila na obou stranách před devítimetrovým územím, pozornost a opatrnost v obraně vítězila nad útočnými akcemi. Dá se říct, že chvíli jsme zamkli soupeře před jeho brankou my, po chvíli to bylo opačně na druhé straně. V zápase se vedení ujal Benešov po akci v rohu hřiště se jeden z hráčů z úhlu trefil k tyči. Nám se ale podařilo v podstatě hned odpovědět a skóre srovnat – Radek Koval přes půl hřiště navezl míč a po krátké předávce se od Tomáše Kaventy dostal míč před bránu, kde se Radim Řepecký nemýlil. Ve druhé půlce šel soupeř po nedůrazné přihrávce našeho útočníka zpět na posledního hráče a následných několika prohraných soubojích do vedení po velmi přesné střele z dálky k tyči. My jsme ale opět zareagovali brzo a po krásné přihrávce Radima Řepeckého se Michal Janečka trefil – a bylo srovnáno. Pár šancí na obou stranách se do konce zápasu ještě objevilo, ale nakonec zápas dospěl do spravedlivé remízy 2:2.

AC Derby – Toro Fifejdy „B“  2:0 (1:0)

Koval (Kaventa)

Řepecký (Kaventa)

Poslední zápas nás čekalo béčko Tora Fifejdy. Tento tým známe už z loňské sezony. Vždy se jedná o těžké zápasy, Toro hraje tvrdě, hodně do těla z obrany a na brejkové situace. Tohle se v tomto zápase víceméně vědělo. Poslední zápas je vždy hodně o fyzických silách a o vůli. Ta u nás byla asi vyšší, protože jsme si v podstatě od začátku zápasu za vítězstvím šli. Góly po pěkných akcích jsme si tentokrát rovnoměrně rozložili do obou poločasů a po výsledku 2:0 jsme brali na tomto turnaji už sedmý bod. Nutno podotknout že soupeř se do poslední chvíle snažil zápas otočit, ale druhá branka ho definitivně zlomila.

Závěrem:

Po dlouhé pauze se vrátil do brány Jakub Smetana (zranění) a opět nás v důležitých momentech podržel. Ale jelikož minulé kola zachytal stejně skvěle i náš druhý brankář Michal, tak vůbec Radkovi nezávidím rozhodování pro příště. První zápasy si za nás zahrál i Michal Duška a je třeba říct, že premiéra byla víc než slušná. Bohužel tady ale dojde k vynucené pauze (léčení zranění) a na další zápasy v dresu ACD si budeme muset počkat.

Poslední slova se bude týkat výkonu. Mohl jsem to tentokrát sledovat z lavičky a opravdu se mi líbi to, že zase šlapeme jako jeden tým, zlepšuje se to kolo od kola. Najednou už není ani čas na zbytečné hádky a všichni odvádějí přesně to co je třeba. Doufám, že ve stejném duchu budeme pokračovat i nadále.