3-6 kolo - první prohra, první ČK ...

02.11.2011 15:42

V neděli jsme odehráli další tři zápasy, ve kterých jsme získali 6 bodů. V každém ze zápasů jsme prohrávali a museli jsme skóre obracet – ve dvou se nám to podařilo, ve třetím jsme to už nestihli. Máme za sebou první porážku a také první udělenou červenou kartu.

AC Derby – C.I.P. Ostrava           4:2 (0:1)

Adam (Koval)

Řepecký

Adam (Bittner)

Řepecký

První zápas s CIP byl hodně těžký a bohužel i velmi vyhrocený. Z počátku měl více míč v držení soupeř, ale přes naší pozornou defenzívu se k ničemu nedostal. Oboustranně  se v prvních 5-7 minutách hrálo spíše opatrně a bez větších příležitostí ke vstřelení gólu. CIP patří opravdu k mladému a velmi běhavému týmu a postupně se mu podařilo párkrát přinutit naše zadní řady chybovat, čímž se dostal dvakrát do vedení. Nám se podařilo záhy vždy ale srovnat. Rozhodující situace nastala po dvou faulech našeho hráče Kovala, za které nemilostivě (a asi i velmi přísně) dostal po druhé žluté kartu červenou. I přes velké emoce, které opět vyvolali hlavně rozhodčí se nám podařilo přečkat oslabení bez újmy. Při napadání rozehrávky CIP a chybě v jejich rozehrávce jsme se dočkali vedení, které jsme nakonec chytrou čtvrtou brankou pečetili a zaslouženě vydřeli 3 body.

AC Derby – Zvěřáci                      1:2 (0:1)

Fratrič (Bittner)

Nedávno ještě divizní tým Zvěřáci nás prověřil v druhém utkání a bohužel nám uštědřil první letošní porážku. Do utkání nesměl nastoupit potrestaný Koval a tak jsme museli trochu improvizovat se sestavou. Jako by na nás ještě ležela „křivda“ z vyloučení a plně jsme se nesoustředili na utkáni. Navíc nám letos moc první poločasy (i v přátelácích s KFV Roub) nevycházejí a vše doháníme až v poločasech druhých. I proto jsme soupeři po chybách umožnili několik příležitosti a ten i to málo využil. Navíc jsme dostali gól 10 sekund před koncem prvního poločasu, tohle se nesmí stávat (ještě 30 sekund před koncem jsme měli míč v držení my). Zvěřáci si vedení pohlídali a se zkušenostmi z vyšších soutěží nás pouštěli do šancí jen minimálně. Po snížení na 2:1 jsme hráli v podstatě na jedne půlce, ale obrana soupeře byla opravdu sehraná a jen těžko jsme se prosazovali. Nakone při hře bez brankáře jsme jednu skvělou příležitost měli, bohužel vše ale skončilo pouze na spojnici tyče a břevna … Víc už se nestihlo a Zvěřáci nám uštědřili první prohru v této sezoně.

AC Derby – Flamengo                 7:1 (3:1)

Fratrič (Adam)

Koval (10m kop)

Adam (Řepecký)

Koval (Rýgl)

Koval (Adam)

Opět první poločas – soupeř na nás vletěl a opravdu hrál na hraně faulu, díky čemu se dostal do několika šancí a my se naopak nemohli dostat do tempa a ke své hře. Dlouho jsme tedy prohrávali 1:0 a z naší strany to bylo trochu trápeni. Naštěstí jsme se brzy zvedli a po výborné práci před brankou útočníka Fratriče se nám podařilo srovnat. Soupeř znervózněl a jeho stále agresivní pojetí hry brzy vedlo k šestému faulu. Do poločasu jsme měli dvě příležitosti trestného 10 metrového kopu a obě možnosti s přehledem proměnil navrátilec do sestavy – Radek Koval. Ve druhém poločase už to bylo spíše jen na jednu bránu, soupeř se snažil z protiútoku snížit, ale tohle jsme si už pohlídali. Naopak jsme ještě čtyřikrát dotáhli náš útok do gólového zakončení a po dalších dvou gólech Kovala a Adama jsme soupeře nakonec rozstříleli 7:1.